banner47

Minik öğrenciler, Cumhuriyet bayramını coşku ile kutladı

Didim Belediyesi Deniz Yıldızları Gündüz Bakımevi öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutladı.

Minik öğrenciler, Cumhuriyet bayramını coşku ile kutladı
banner68

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Didim Belediyesi Deniz Yıldızları Gündüz Bakım evi öğrencileri tarafından kutlama programı gerçekleştirildi. Deniz Yıldızları Gündüz bakımevi bahçesinde gerçekleştirilen kutlama programına Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, Zeynel Şener, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlama programının açılış konuşmasını Didim Belediye Başkanı. A Deniz Atabay gerçekleştirdi.

Tüm herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Başkan Atabay, “Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bugün burada canlı ve içten bir katılım var. Bende kendimi çok mutlu hissediyorum. Bize öğretmenlerimize, üniversite hocalarına herkese, toplumun her kesimine, bu topluma hizmet etmek mecburiyetinde olan herkese Atatürk’ümüzün yüklediği görevler var. Bizlerde görevimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Sizleri ve çocuklarımızı ilgilendirecek çalışmalar yapıyoruz. Deniz Yıldızları Gündüz bakımevimiz çocuklarımız için yapılmış olan kreştir. Bunun bir üstü okuldur. Bir imkânımız olsa böyle bir eğilimimiz var ama yürürlükteki kanunlar şu an bize o imkânı vermediği için yapamıyoruz” dedi.

Atabay, "Çok kısa bir süreç içerisinde ilçemizin sosyal yaşantısı içinde çocuklarımız için neler yaptık ve ne zamana yürürlüğe koyacağız kısaca anlatmak istiyorum. DİGEM diye adlandırmış olduğumuz Didim Gençlik merkezini daha evvelde taahhüt etmiştik onu bitirmek üzereyiz. Yakın zaman da açılışını yapacağız. Orada çocuklarımıza okulda almadıkları her türlü beceri edindirme kursunu her türlü etüt ihtiyaçlarını belediyenin kurumsal kişiliğinin barındırdığı sorumluluk duygusu ücretsiz olarak sağlayacağız. Gençlik merkezimizi yakın zamanda bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.

Başkan Atabay, "Çok önemsediğimiz sanat ve kültür faaliyetlerinde bizi bir üst kademeye taşıyacak Amfi tiyatro projemiz vardı. Ona da başladık. 4000 kişinin sanat organizasyonu seyredebileceği ve pek çok ilçenin bile daha bugünden bizden proje isteyip kendilerine örnek istedikleri bir proje. Bir diğer projemiz ilçemizin çok büyük ihtiyacı olan kültür merkezi projesi. 750 kişilik bir salonu olan içerisinde her türlü çalışma imkanına sahip, aynı zaman 142 kişilik sabit bir sinema salonu barındıran bir kültür merkezimizi sayın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun maddi ve manevi destekleri ile birlikte çok kısa sürede inşaatına başlayacağız. Önümüzdeki yaza içerisinde ilçemizin kullanımına açıp kullanacağız. Tüm bunlar çocuklarımızın gelişiminde sosyal hayatı içerisinde ve kültürel yaşamlarından çok büyük etki edecek olan 3 ana unsur." dedi.

Atabay, " Bugün çocuklarımız bize 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ata'mızın bize en önemli emaneti olan Cumhuriyet'imizle ilgili bir gösteri sunacaklar. Hep beraber seyredelim. Geleceğimize daha umutla ve güvenle bakalım diyorum, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. dedi.

Konuşmanın ardından Deniz Yıldızları Gündüz Bakım Evi öğrencileri ve eğitimcileri tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı kutlama gösterisi kapsamında, minik öğrenciler kırmızı – beyaz kıyafetler giyerek, gerçekleştirmiş oldukları gösteriler büyük bir beğeni aldı.

Katılanlar tarafından büyük bir takdir toplayan Minik öğrencilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterisi ayakta alkışlandı. Kutlama programı hep bir ağızdan coşku ile söylenen marşlarla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER