banner47

Didim'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Cumhuriyet'imizin 98. yılı Didim’de törenle kutlandı. Didim Cumhuriyet Kent Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenine Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Cumhuriyet Başsavcısı M. Emin Çıplak, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Didim'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu
banner68

Cumhuriyet Kent Meydanı'nda düzenlenen kutlama programı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlarken, törende, Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in konuşmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiir ve kompozisyonlar okundu.

Kutlama töreninde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, halk oyunları gösterileri sunumu ve resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER