DENİZLİ (AA) - Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Atik, mesajında tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Türk milletinin, kutsal vatan topraklarını şartlar ne olursa olsun canı pahasına korumasını bildiğini belirtti.

15 Temmuz'da da tank ve tüfeklere rağmen kahraman Türk milletinin gözünü kırpmadan meydanlara çıkarak hain darbe girişimini bastıracağını kestiremeyen fitne odaklarının hüsrana uğratıldığını ifade eden Atik, şunları kaydetti:

"Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş askerimiz, polisimiz ve aziz milletimiz hainlere karşı göğsünü siper ederek kalkışmayı engellemiş, devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmıştır. Darbelerle bir ülkenin geleceğinin tayin edilemeyeceğini tüm dünyaya duyurarak destansı bir karşı duruş sergilenen bugünü anlamalı, vatan sevgisi, birlik olma ve içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı uyanık olma şuurunu gelecek nesillere aktarmalıyız."

Atik, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün beşinci yıl dönümünde canlarını feda eden şehitlere ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerler uğruna gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm kahramanlara Allah'tan rahmet, gazilere de şükran dileklerini ifade etti.

- "Kıyamete kadar ülkemize sahip çıkacağız"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Türk milletinin o karanlık gecede hainler ve işbirlikçilerine karşı yüzyıllar boyunca unutulmayacak destansı bir direnişle cevap verdiğini kaydetti.

Türk milletinin hain terör örgütü FETÖ ile iç ve dış işbirlikçilerine karşı bayrağına ve vatanına sahip çıkmak adına unutulmayacak bir demokrasi destanı yazdığına dikkati çeken Zolan, şunları ifade etti:

"15 Temmuz 2016'da ülkemizi karanlık bir çukura itmeye çalışan hain FETÖ ve işbirlikçileri, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü duruşu, hükümetimizin dirayetli tutumu ve necip milletimizin yüzyıllar boyunca unutulmayacak destansı direnişiyle gereken cevabı almıştır. Aziz Türk milleti tarih boyunca olduğu gibi o gün de vatan ve bayrak aşkı için şehitlerinin ve gazilerinin emanetine halel getirmemiştir. O karanlık geceyi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız."