Aydın’ın Çine ilçesinde faaliyet gösteren EYSİM Madenciliğe yönelik provokatif paylaşım ve söylemlerde bulunan A.C.'nin hazineye ait orman arazisini muhtar senedi ile EYSİM firmasına sattığı ortaya çıktı. A.C.'nin daha sonra evininde içinde bulunduğu hazine arazisini 1 milyon 500 bin lira karşılığında şirkete satmak istediği ama teklifin kabul görmemesi üzerine provokatif eylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Aydın'ın Çine ilçesine bağlı Topçam Mahallesi'nde sözde çevreci bir grubun, EYSİM Madencilik çalışanlarına yönelik saldırısı ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarının perde arkasından, rant iddiaları çıktı.
Dün akşam saatlerinde yaşanan olayda, taş kırma makinesini götüren EYSİM Madencilik çalışanları, araçları durduran A.C.'nin silahla ateş ederek kendilerini tehdit ettiğini söylemişti.

PROVOKASYONUN ORTAYA ÇIKMASI UZUN SÜRMEDİ

Eşini çalıştığı iş yerinde bıçakladı Eşini çalıştığı iş yerinde bıçakladı

Olayın ardından çeşitli platformlardan yaptığı paylaşımlar ve söylemleri ile firma çalışanlarının kendisine ait olan eve ve ailesine ateş açtığını iddia eden A.C.'nin provokasyon girişiminin anlaşılması kısa sürdü.

ORMAN ARAZİSİNİ SUÇLADIĞI FİRMAYA SATTI

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara ısrarla firmayı suçlayan A.C.'nin, 2 yıl önce aynı bölgede bulunan orman arazisinin bir bölümünü kendi arazisi gibi gösterip muhtar senedi ile 300 Bin TL'ye EYSİM Madencilik firmasına sattığı ortaya çıktı.

A.C.'nin, bu satışın hemen ardından, evinin de içinde bulunduğu tapusu olmayan orman arazisini 1 buçuk milyon liraya satmak için EYSİM Madencilik firmasına teklifte bulunduğu öğrenildi. Firmanın bu teklifi kabul etmemesi üzerine muhataplarını zor durumda bırakmak ve baskı oluşturmak için çeşitli teşebbüslerde bulunduğu öğrenilen A.C. hakkında, daha önce Maden firması tarafından suç duyurusunda bulunduğu da ortaya çıktı.