banner47
r

Trafiği korumuyor, kazaya davetiye çıkarıyor

Efeler’deki Ovaeymir Kavşağı’nda bulunan trafik lambalarının uyarı vermeden yeşilden kırmızıya geçmesi, sürücüleri olası bir kazayla burun buruna getiriyor. 

Trafiği korumuyor, kazaya davetiye çıkarıyor
banner68
banner108

Aydın-Muğla Karayolu üzerinde bulunan Ovaeymir Kavşağı’ndaki trafik lambaları, sürücüleri tehlikeye atıyor. Uyarı vermeden aniden yeşilden kırmızıya geçen ışıklar, trafikteki araçları kazayla burun buruna getiriyor. Seyir halindeyken trafik lambalarının aniden yeşilden kırmızıya geçtiğini gören sürücüler, arkasındaki aracın kendisine çarpma ihtimaline karşı kırmızı ışıkta geçmek zorunda kalıyor. Bu durum diğer sürücüler için risk oluşturuyor.
İlçenin en işlek yerlerinden olan Ovaeymir Kavşağı’ndan ilk kez geçen sürücüler de uyarı vermeden kırmızıya geçen trafik lambalarını görünce zor anlar yaşıyor.  
“ACİL DÜZENLEME YAPILMALI”
Gün boyunca yoğunluk yaşanan kavşakta yeşilden kırmızıya geçişler için ikaz verilmesi gerektiğini belirten sürücüler, “Türkiye’nin birçok bölgesinde kırmızıya geçmeden yeşil ışık yanıp sönerek sürücülere uyarı veriyor. Burada da bu yöntem uygulanmalı. Yetkililerden, trafik lambalarını ikaz vererek geçiş yapacak şekilde düzenlemelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER