banner47

Çivril’de ses bombası yasaklandı: gözler Çine’ye çevrildi

Çine Belediyesi Eski Başkanı ve Eski Milletvekili Osman Aydın’ın meyve bahçesinde kullandığı dolu makinesi, Denizli’ye bağlı Çivril ilçesinde kaymakamlık kararıyla kaldırıldı. Bu kararın ardından, gözler daha önce çiftçilerin başvuru yaptığı Çine Kaymakamlığına çevrildi. 

Çivril’de ses bombası yasaklandı:  gözler Çine’ye çevrildi
banner68

Çine Belediyesi Eski Başkanı ve Eski Aydın Milletvekili Osman Aydın’ın meyve bahçesinde zararı önlemek için kullandığı ve bölge halkınca ‘ses bombası’ olarak bilinen dolu makinesi, Denizli’ye bağlı Çivril ilçesinde de bir firma tarafından kullanıldı. 
Denizlili çiftçiler, Çine’de olduğu gibi kaymakamlığa şikayette bulunarak konunun araştırılmasını istedi. Makinenin bulutları dağıtarak yağışı engellediğini öne süren çiftçilere yanıt geldi. Çivril Kaymakamlığı, yapılan incelemenin ardından cihazların en kısa zamanda sökülüp kaldırılacağını bildirildi. 
GÖZLER ÇİNE İÇİN ÇIKACAK KARARDA
Aydın'ın Çine ilçesinde Osman Aydın’ın kullandığı makinenin yağmuru engellediğini söyleyen çiftçiler, yetkilere şikayette bulunmuştu. Çivril’de alınan kararın ardından, Çine’de de makinenin kaldırılması yönünde beklenti oluştu. Üreticiler merakla  Çine Kaymakamlığından gelecek kararı bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER