banner47

Çine ses bombalarını tartışıyor: Meyve bahçeleri için çiftçi feda mı ediliyor?

Aydın'ın Çine ilçesindeki  bir grup vatandaş bir senedir yaşadıkları bölgeye yağmur yağmadığını ve bu olayın eski siyasetçi Osman Aydın’a ait meyve bahçesinden gökyüzüne atılan dolu bombasının sebebiyet verebileceğini düşündüklerini belirterek yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Çine ses bombalarını tartışıyor: Meyve bahçeleri için çiftçi feda mı ediliyor?
banner68

Çine Gökyaka ve Saraçlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Eski Çine Belediye Başkanı ve Eski CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın’a ait meyve bahçesinde dolu yağmasını engelleme amacıyla atıldığı iddia edilen ‘dolu bombasının yağmur bulutlarını dağıttığını iddia eden bir grup vatandaş olayın araştırılması için Çine Kaymakamlığına dilekçe ile başvurdu.

DEVLET YETKİLİLERİNİ GÖREVE DAVET ETTİLER

Bir yıldır mahallelerine yağmur yağmadığını ve bu durumun meyve bahçesinden atılan dolu bombası nedeniyle oluştuğunu söyleyen Çine Gökyaka Mahalle Muhtarı Güner Sevim, “Her yağmur yağacağı esnada meyve bahçelerinden bomba sesi duyuyoruz. Bir senedir memlekete yağmur yağmıyor. Bu nedir, neyin nesidir. Devletten izinli bir uygulama mıdır? Yağmurun yağmaması bu atılan bombalardan mıdır? Bunu bilmek istiyoruz. Yağmur yağmıyor, çiftçi perişan. Eğer bu bomba nedeniyle yağmur yağmıyor ise buna acilen önlem alınması gerekiyor. Bu konuda devlet yetkililerinden bir çalışma bekliyoruz” şeklinde konuştu.

KAYMAKAMLIĞA DİLEKÇE SUNULDU

Gökyaka, Saraçlar, Yörükler, Doğanyurt, Esentepe ve Çöğürlük Mahallelerine bir yıldır yağmur yağmadığını söyleyen Çine Gökyaka Mahalle Muhtarı Güner Sevim, “Çine Kaymakamlığına gerekli dilekçemizi sunduk. Bu konuda devlet yetkililerimizden artık bir açıklama beklemekteyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER