banner47

Çelikler A.Ş.'den doğa dostu uygulama

Çevre konusundaki hassasiyetiyle bilinen Çelikler Enerji, binlerce fidanı doğayla buluşturmaya, bölge tarımına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Çelikler A.Ş.'den doğa dostu uygulama
banner68
banner108

Yerli ve yenilenebilir kaynakları enerjiye dönüştürerek milli ekonomiye önemli katkılar sağlayan Çelikler Jeotermal Anonim Şirketi, Aydın’ın Kuyucak ilçesi Pamukören Mahallesinde üreticilere binlerce fidan dağıttı.
Geleneksel hale gelen ücretsiz fidan dağıtımını bu yıl da gerçekleştiren Çelikler Jeotermal A.Ş. bölge üreticilerine 2 bin adet zeytin fidanı dağıttı. Geçtiğimiz yıllarda da 10 bin adet zeytin, 5 bin adet incir fidanını yöre halkıyla buluşturup, bölge tarımına katkıda bulunan ve çiftçilere destek sağlayan Çelikler Jeotermal A.Ş. bundan sonraki yıllarda da fidan dağıtımını santrallerin bulunduğu bölgelerde çeşitlendirerek devam edeceğini açıkladı.
“Hedefimiz ve misyonumuz doğa dostu enerjiyi halkımızla buluşturmak ve enerji açığımızı en doğal yoldan kapatmaktır” diyen şirket yetkilileri, santral sahalarında ve jeotermal kuyularında ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının devam ettiğini, yeşil enerji üretiminin adına yakışır, çevreci ve ekonomik bir şekilde süreceğini belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER