banner47

Aydın Valiliğinden açıklama!

"Medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldı"

Aydın Valiliğinden açıklama!
banner68

JES kurulmasına tepki gösteren Kızılcaköy Mahallesi sakinleri ile firma yetkilileri arasında bir süredir süren gerginlik, Aydın Valiliğinin araya girmesiyle yatıştı. Bölgeden hem köylüler hem de jandarma ekipleri çekildi.

Aydın Valiliği yaşanan olayla ilgili basın açıklaması yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

05.12.2018 tarihinde ilimiz merkeze bağlı Kızılcaköy hudutları içinde Jeotermal Elektrik Santrali inşa eden özel sektöre ait bir işletme ile bahse konu köyde ikamet eden vatandaşlarımız arasında süregelen gerilimde tarafların zarar görmeden hukuk çerçevesinde kalmalarını sağlamak için güvenlik güçlerimiz görevlendirilmiş, ancak  maksadı bu olayı kendi art niyetleri doğrultusunda kullanmak olan ilimiz dışından gelen bazı kişi ve çevrelerin gerilimi tırmandırması üzerine Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat taraflarla görüşmek ve başkaca bir taşkınlığa meydan vermemek için görevlendirilmiştir.

Taraflarla 4 saati aşan görüşmeler neticesinde ilgili işletme yasal izinleri alıncaya kadar faaliyette bulunmama taahhüdünde bulunmuş bunun üzerine vatandaşlarımız eylemlerini sonlandırmış güvenlik güçlerimiz de normal görevlerine dönmüşlerdir.

Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur. Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup ;

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139