banner47

"Aydın Şehir Hastanesi uluslararası kalitede hizmet verecek"

AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir yapımı devam eden Aydın Şehir Hastanesi'nin inşaatını ziyaret etti. Elbir, "Aydın Şehir Hastanesi uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü olarak hizmet verecek" dedi.

"Aydın Şehir Hastanesi uluslararası kalitede hizmet verecek"
banner68

Aydın'ın sağlık yapısını güçlendirecek, 270 bin metrekare inşaat alanına sahip Şehir Hastanesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 950 yatak kapasiteli hastanenin iki yıl içerisinde bitirilerek hizmete açılması planlanıyor. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kuyulu Mahallesi'ndeki Aydın Şehir Hastanesi inşaatını ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, "Aydın Şehir Hastanesi 139 bin metrekare arazi üzerine yapılacak. Hastanede 585 tek kişilik hasta odası bulunacak. Bu oadalar iki kişi olarak planlandığında bin 170 yatak kapasitesine kadar ulaşılabilecek. 230 yoğun bakım yatağı ile birlikte genel olarak toplam yatak kapasitesi bin 400 olacak" dedi.

Hastanenin iki yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını ifade eden Elbir, "Bu yatırım bizim için çok değerli. Şehir hastaneleri dünya standartlarında uluslararası kalitede hizmet veriyorlar. İnşallah ilçemizde inşası süren Aydın Şehir Hastanemiz de tamamlanmasının ardından vatandaşlarımıza en kaliteli şekilde hizmet verecek. Yeni Türkiye'nin mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere projede emeği geçen değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah daha nice yıllar bizlere ülkemize hizmet etmeyi nasip eder" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139