banner47

AK kadınlar ‘Çevre Koruma’ya dikkat çekti

AK Parti Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla yerli tohum, fesleğen ve çiçek tohumları ile plastik poşet kullanımının azalması amacıyla bez torba dağıtımı yaptı. 

AK kadınlar ‘Çevre Koruma’ya dikkat çekti
banner68

AK Parti Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Çevre Koruma Haftasında farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenledi. AK kadınlar, yerli tohum, fesleğen ve çiçek tohumları dağıtırken bir yandan poşet kullanımı konusuna da dikkat çekti.  Dağıtım sırasında vatandaşlara bez torba da hediye edildi. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Ege, “Yaşamak ve doğayı korumak adına AK kadınlar olarak Cemre gibi toprağa, suya ve havaya hayat verebilmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Türkiye bırakabilmek için var gücümüz ile çalışacağız. Daha temiz şehirlere, yeni yeşil alanlara, temiz denizlere geri dönüşüm ile ulaşabileceğimizi biliyoruz.
Sürdürebilir bir çevre, sağlıklı bir gelecek için çalışıyoruz. Çevre sevdalısı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdiğimiz binlerce yeşil yatırımla bugün şehirlerimiz daha temiz daha yeşil daha yaşanabilir” ifadelerine yer verdi. 
“ÇEVREYE DUYARLI PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
AK Parti’nin çevreyi korumak için bugüne kadar birçok proje hayata geçirdiğini söyleyen Başkan Ege, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Millet Bahçeleri projesini hayata geçiren, tüm dünyanın gıpta ile baktığı ve ilham aldığı Sıfır Atık Projesini hayata geçiren, 2002’de 208 milyon hektar olan orman varlığımızı 22.9 milyon hektara ulaştıran, mavi bayraklı plaj sayısını 127’den 519’a çıkaran, çevre dostu ulaşımı teşvik eden, korunan alanlarımızı 2 kat arttıran AK Partimiz, gerçek anlamda çevre bilincini gerçekleştirdiği çalışmalar ile geleceğe dair güçlü, hedefleriyle ortaya koymuştur.
Çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Bu güne kadar ortaya koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştiren AK Partimiz, dün olduğu gibi bugünde sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla yoluna devam etmektedir.
AK Parti Efeler İlçe Kadın Kolları olarak yarınların Türkiye’sini her bakımdan daha yaşanabilir kılmak için insan odaklı ve çevreye duyarlı projelerimizi hayata geçireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER