banner47

Android uygulamaları tek tek çöküyor

Türkiye genelinde milyonlarca Android kullanıcısının telefonunda bazı uygulamalar sık sık hata vermeye başladı. Çeşitli forum ve sosyal medya platformlarında paylaşım yapan kullanıcılar, uygulamaların açılmadığını ve çöktüğünü ifade ediyor. Sorunun kaynağı ile ilgili Google'dan ise açıklama geldi. Peki, Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür? İşte cevabı...

Android uygulamaları tek tek çöküyor
banner68
banner108

Milyonlarca kullanıcısı olan Android işletim sistemli telefonlarda uygulama çökme problemi yaşanıyor. Birçok marka telefonların etkilendiği bu problem ile ilgili çeşitli forumlar ve sosyal medya platformlarında çok sayıda paylaşımlar yapılıyor. Google'dan hata ile ilgili açıklama gelirken, problemin de nereden kaynaklandığı belli oldu. Peki, Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür?

ANDROID UYGULAMALARI NEDEN ÇÖKÜYOR?

Google'dan yapılan açıklamaya göre, Android uygulamalarında yaşanan çökme sorununun "Android Sistem WebView" uygulamasından kaynaklandığı öğrenildi. Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, "Uygulamaların çökmesine neden olan problemin farkındayız. WebView ile ilgili düzeltme çalışmalarımıza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ANDROID UYGULAMA ÇÖKME SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Android uygulama çökme sorunu "Android System Webview" uygulamasının güncellemesinin kaldırılmasıyla çözülebilir. Google tarafından bu uygulama ile ilgili problemin çözülmesinin ardından yeni güncellemeyi paylaşması bekleniyor. Daha sonra yeniden yükleme yaparak bu uygulamayı kullanılmaya devam edilebilir.

ANDROID SYSTEM WEBVIEW UYGULAMASI KALDIRMA

Android System Webview uygulamasını kaldırmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst köşedeki üç nokta > sistem uygulamalarını göster > Android System Webview > Güncellemeleri kaldır

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER