Eski MHP Aydın İl Başkanlarından Cem Akbudak’ın, Ümit Özdağ’ın kurucusu olduğu Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığına atanmasının ardından, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın bir açıklama yaptı. MHP’den ayrılan Akbudak’a sert sözlerle yüklenen Baskın, “Bir kümeste yemlenip diğer kümeste yumurtlayanlarla işimiz olmaz, olamaz” dedi.

İncirin üretim merkezinde kuru incirin kilogramı 150 lira İncirin üretim merkezinde kuru incirin kilogramı 150 lira

MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Akbudak 1998 ve 2009 yıllarında gördüğümüz gibi bulduğu her fırsatta Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk Dünyasının Lideri Saygıdeğer Genel Başkanınımız Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin çizdiği istikamet ve hedeflerden sapma potansiyeli olan bir şahıstır. Bu şahsın geçmiş dönemlerde hangi vasıfla olursa olsun  hasbel kader görev yapmış olması içindeki fitne ve makam arzusunu söndürememiştir. Şu unutulmamalıdır ki, Saygıdeğer Genel Başkanınımız Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin dediği gibi ; Nefislerine teslim olmuş, vehimlerine rehin olmuş, hırslarına yenilmiş, egolarına boyun eğmişler için değişen hiç bir şey olmayacaktır. 
Davamıza ayak uyduramayanların gözleri daima arkadadır ve bunlar her zaman ilk istasyonda inmişlerdir.
Ülkülerimize ulaşmak için fedakarca emek veren özverili ve tutkulu dava arkadaşlarımız gerçek dava ve değer simgeleridir. Hiç kimse çalı dibi yoklamasın, keçeyi suya atmasın, orasını burasını oynatmasın. Bir kümeste yemlenip diğer kümeste yumurtlayanlarla işimiz olmaz olamaz.