TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın Kulis canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Naci Eriş'in sorularına yanıt veren Ülken, Çıldır Havaalanı'nın sivil uçak ve yolcu uçuşlarına başlaması için önemli  adımlar attıklarını belirtti.
Ülken, Çıldır Havaalanı'nın fizibilite raporunun hazır olduğunu, hem Aydın'ın hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağının raporda açık şekilde belirtildiğini söyledi. Ülken, raporu hazırlayanların alanında uzman kişiler olduğunu ve  uluslararası parametrelere göre hazırlandığını vurguladı. 
Konuyla ilgili açıklamalarını sürdüren Ülken, "15 gün önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Ankara'da yemek yedik. Sayın Fuat Oktay'a havaalanı ile ilgili dosyayı teslim ettim. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın Aydın mitinglerinde konuyla ilgili sözlerini de izlettim. Danışmanı bunları istedi. Teslim ettik' diye konuştu.

"SEÇİM DÖNEMİNDE BU KONUYU GÜNDEME GETİRECEĞİZ "
Çıldır Havaalanı ile ilgili Aydınlı vatandaşlarında istekli ve kararlı olmaları gerektiğini dile getiren Hakan Ülken, "Türkiye bir seçime gidiyor. Siyaset konuşmak bizim haddimize değil ama bağımsız da yaşayamıyoruz. Kabak gibi bölünmüş bir seçime gidiyoruz. 5 bin oyun çok kıymetli olduğu bir süreç yaşanacak. 800 bine yakın seçmeni, 1 milyon 200 bin nüfusu olan Aydın'da vatandaşlar, siyasetçi oy istemeye geldiğinde bu konuyu dile getirsin. Milletvekillerimiz ve valimiz bu konuya hazır. Daha doğrusu Aydın hazır. Bizim Ankara'yı hazır hale getirmemiz gerekiyor. Seçim döneminde bu konuyu yeniden en kararlı şekilde yeniden gündeme getireceğiz" diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-08-18 at 16.19.59