Efeler’de farklı alanlarda her ay iki açılış gerçekleştiren ve yaptığı önemli yatırımlarla bölge halkının takdirini toplayan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bir sözünü daha yerine getirdi.

Başkan Atay’ın kadınlar için hayata geçirdiği projelerden biri olan Hanımevi’nin ikincisi, Çeştepe Mahallesi Cumhuriyet (İnönü) Caddesi No:30 adresindeki yerinde hizmete girdi. Geçtiğimiz Ekim ayında kapılarını açan ilk Hanımevi’nin açılış töreninde, diğer mahallelerde de Hanımevlerinin açılacağı konusunda söz veren Başkan Atay, bu sözünü sadece iki ay içerisinde gerçekleştirdi. Sadece kadın vatandaşların vakit geçirip, sosyalleşebileceği, ücretsiz ikramları ve nezih ortamıyla dikkati çeken ikinci Hanımevi, coşkulu bir törenle açıldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

“Çok sevildi, ikincisi geldi” sloganıyla kapılarını açan Çeştepe Hanımevi’nin açılış törenine Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile eşi Güneş Atay, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Efeler Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hanımevi’nin açılışı ile ilgili olarak tebrik mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında “Efeler Belediyemiz tarafından hizmete açılan Hanımevi’nin ikinci şubesinin açılış törenine nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Eğitim, kültür ve sosyal alanda kadınlarımıza geniş olanaklar sağlayan ve onların her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ı yürekten kutluyor, Efeler Belediyesi Çeştepe Hanımevi’nin açılışına katılan tüm Efelerli misafirlerimize selamlarımı iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“KADIN VATANDAŞLARIMIZIN MUTLU OLABİLMELERİ İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Efeler halkına verdiği bir sözünü daha yerine getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Atay, “Sizlerin hayatını kolaylaştırabilmek ve yaşamınızda mutlu olmanız için gereken her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sevgili hanımlar, bu yeri sizin için yaptık. Sosyalleşebilmeniz için, birlikte oturup sohbet edebilmeniz, birbirinizle bir şeyleri paylaşabilmeniz için… Bütün kadınların yaşamda çok önemli bir yeri olduğunu bilen bir kişi olarak, bu hizmetleri yerine getirmeyi kendime görev olarak kabul ediyorum. Benim bir ilkem, felsefem var; eğer kadın mutlu olursa, üretirse, kazanırsa o evde çok büyük bir huzur olur, mutluluk olur. Aileler mutlu olursa ülkemizde de mutluluk ve huzur hakim olur.” dedi.

“EFELER’DE HER AY İKİ TESİS AÇIYORUZ, ŞUBAT VE MART AYLARINDA 3’ER AÇILIŞ PLANLIYORUZ”

En çok enginarın yetiştirildiği Efeler ilçesinde, enginarın işlenerek konserve yapılacağı Tarımsal Ürün Fabrikası’nın önümüzdeki ay içinde açılacağını belirten Başkan Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

Savaş, Milli Mücadele Kahramanı Yörük Ali Efe'yi andı Savaş, Milli Mücadele Kahramanı Yörük Ali Efe'yi andı

“Fabrikamızda sadece kadınlar çalışacak. Yöneteceksiniz, kazanacaksınız, kendinizi ve ailenizi mutlu edeceksiniz ve bu ülkeye de mutluluk yayacaksınız. Sizler sayesinde bu ülke barış içinde yaşayabilecek, bu ülkede mutluluk, refah, üretim, hakça paylaşım gerçekleşecek. Mücadelemiz bunun için. Kadın kooperatifimizi de kurduk. Onlar da başka bir ürün üretecekler. 5 yıllık süreç içerisinde verdiğimiz bütün sözleri yerine getireceğiz. Gelecek ay 2 tesis açacağız. Her ay 2 tesis açıyoruz fakat Şubat ve Mart aylarında 3 er tesis açmayı planlıyoruz. Haziran ayının sonuna kadar her ay bu tesislerimizi açmış olacağız. Tüm projelerimizin planlaması yapıldı. Sizin için çalışıyoruz. Hanımevi’mizin de Çeştepeli kadın vatandaşlarımız başta olmak üzere herkese hayırlı olmasını diliyorum.”

Açılış konuşmasının ardından katılımcılarla Hanımevi’nin açılış kurdelesini kesen Başkan Mehmet Fatih Atay, hazırlanan ikramları davetlilere kendi elleriyle servis etti. Kendileriyle özel olarak ilgilenen Başkan Atay’ın bu ince ve nazik davranışı davetlileri hem şaşırttı hem de çok mutlu etti.