Kentimizin geleceği gençlerimize hizmet etme kararlılığı kadar her alanda başarılı olan gençlere de destek vermeyi sürdüren Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in İnsansız Sualtı Sistemleri temel kategoride Türkiye şampiyonu olan ve Cağaloglu Anadolu Lisesinde okuyan CALROV takımı üyeleri ve danışman öğretmeni Mehmet Öztep’i Didim de ağırlıyor.

Barış Kafeler turizm sezonuna hazırlanıyor Barış Kafeler turizm sezonuna hazırlanıyor

Öğrencilerin ‘Calrov’ ismini verdikleri takım, 10 ay önce kuruldu ve genellikle 9. sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Bu sene ilk defa katıldıkları Teknofest’te Türkiye çapında otonom görevini eksiksiz tamamlayan tek araç olarak birinci olan takım Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra En Özgün Yazılım ödülüne de layık görüldü.

Didim Efeler Ortaokulundan mezun olduktan sonra Cağaloğlu Anadolu Lisesinde eğitim gören ve mekanik bölümünde aracın geliştirilmesine katkı sunan Ada Cemre Lokmacı'nın da yer aldığı takım Didim Belediyesi’nin misafiri olarak iki günlük bir program için Didim’e geldi. Didim’e daha önce gelmemiş olan takım üyesi gençler bugün Didim Belediyesi’nin Didime kazandırdığı MÜBEV ve Apollon tapınağını gezme fırsatını yakaladılar. Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay Didimde yaşayan Ada Cemre nin ricasına kayıtsız kalmayarak gençlerimizi Didim de ağırlamak mutlu olduğunu ifade etti. Akşam yemeğinde Mavi Mandalya da çocuklarla bir arada olan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay gençlerin başarıları ve gelecek planları ile ilgili sohbet etti.