- "591 kilometre BSK kaplamalı yol yaparak Afyonkarahisar'ı daha güvenli ve konforlu yollar ile tanıştırdık. Bugün itibarıyla toplam proje tutarı 1 milyar 154 milyon lira olan 6 kara yolu projesine de devam ediyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "591 kilometre BSK kaplamalı yol yaparak Afyonkarahisar'ı daha güvenli ve konforlu yollar ile tanıştırdık. Bugün itibarıyla toplam proje tutarı 1 milyar 154 milyon lira olan 6 kara yolu projesine de devam ediyoruz." dedi.

Karaismailoğlu, Afyonkarahisar-Şuhut kara yolunda yaptığı inceleme sonrası, kentin ulaşım ağını güçlendirecek her projeye ayrı özen gösterdiklerini söyledi.

Afyonkarahisar'ın kara yolu çalışmaları için 2003-2020 yıllarında 6 milyar 440 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydeden Karaismailoğlu, "2003 yıl öncesi 54 kilometre bölünmüş yolu vardı; 577 kilometreye yükselttik. Afyonkarahisar'ı Konya, Eskişehir, Denizli, Isparta, Kütahya ve Uşak'a bölünmüş yollarla bağladık." dedi.

Gözden kaçırmayın

Aydın’da bilim fuarı açıldı Aydın’da bilim fuarı açıldı

- "Afyonkarahisar'ı daha güvenli ve konforlu yollar ile tanıştırdık"

Afyonkarahisar'ın önceden bitümlü sıcak kaplamalı (BSK) yolunun olmadığına değinen Karaismailoğlu şöyle konuştu:

"591 kilometre BSK kaplamalı yol yaparak Afyonkarahisar'ı daha güvenli ve konforlu yollar ile tanıştırdık. Bugün itibarıyla toplam proje tutarı 1 milyar 154 milyon lira olan 6 kara yolu projesine de devam ediyoruz. Bunlardan biri de şu an incelediğimiz Afyonkarahisar-Şuhut yolu. Yıllık ortalama günlük geçiş trafiği 4 binin üzerinde olan ve ağır taşıtların da yoğun olarak kullandığı önemli bir güzergah. Sathi kaplamalı tek yol standardındaki bu yolumuzu yeniden projelendirerek fiziksel ve geometrik standartlarında iyileşme yaparak BSK kaplamalı bölünmüş yol olarak inşa ediyoruz."

- "Yol kullanıcılarına güvenli ve konforlu seyahat imkanı sunulacaktır"

Bakan Karaismailoğlu, projede yol uzunluğunun 21,6 kilometre olduğunu, 5 Mayıs'ta iş yeri teslimi yapılarak çalışmalara başladıklarını vurgulayarak, "Kalan kısım için 17 ekskavatör ve 25 kamyon ile toprak işleri ve sanat yapılarında yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yolun tamamlanmasıyla güzergahta yatay ve düşey standartlar yükselecek, yol kullanıcılarına güvenli ve konforlu seyahat imkanı sunulacaktır." diye konuştu.

Seyahat süresinde kısalma, zaman ve akaryakıttan tasarruf sağlanacağını dile getiren Karaismailoğlu şöyle devam etti:

"Bölge turizminin gelişmesine katkı sağlayacak ve ticaret faaliyetlerini daha da hareketlendirecektir. Yalnızca Afyonkarahisar da değil ülkemizin dört bir köşesinde yatırımlarımıza, haberleşme ve ulaştırma yatırımlarımıza canla başla devam ediyoruz. Ülkemizin 'bütünsel kalkınma' hedeflerine uygun olarak hem şehirlerimizi birbirine bağlıyoruz hem de tüm ulaşım modlarını birbirine entegre ediyoruz. Böylece yük, veri ve insan taşımacılığında kesintisiz, güvenli ve konforlu bir hizmeti halkımızın hizmetine sunuyoruz." dedi.

- "Yaptığımız işlerle mühendislik harikası son teknoloji projelerle gurur duyuyoruz"

Karaismailoğlu şunları da kaydetti:

"Yaptığımız işlerle, mühendislik harikası, son teknoloji projelerle gurur duyuyoruz. Çünkü biliyoruz ki çalışmalarımızın her biri insanımızın hayatına dokunacak. Biliyoruz ki bu hizmetlerimiz işi aşı ülkemizdeki her haneye ulaştıracak. Bu yolda gücümüzü 19 yıldır halkımızdan aldık. Bundan sonra da muhteşem eserler üreterek tarihte yerini alacak eserlerle insanımıza hizmet edecek yatırımlarımıza devam edeceğiz."