Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle kutlama mesajı yayınladı

Memursen Aydın İl Başkanı Ali Aygül, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Aygül Mesajında şu ifadelere yer verdi;
7 Eylül 27 Mayıs 1919 ile 7 Eylül 1922 arasında 3,5 yıl süren yunan işgali sonrasında, acıların dindiği, albayrağımızın yeniden dalgalandığı topraklarımızın yeniden vatan olduğunun bilincine varılan gündür.

26 Ağustos’tan Afyon dan yola çıkıp, 9 Eylülde İzmir’de biten iki haftalık büyük taarruzun, silinmeyen anıları 7 Eylül’de Aydın’da her yere kazınmıştır. Aydın kent meydanında “dur yolcu “ diye başlayan şehitler abidesi, canını bu ülke için seve seve feda edenlerin unutulmayacakları ölümsüz anıtlarıdır.

Tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Destanımız ile 3 Eylül 1922 günü Buharkent, 5 Eylül günü Kuyucak, Nazilli ve Sultanhisar, 6 Eylül günü Köşk ve Söke, 7 Eylül günü de Aydın düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Kuşadası'nda göçüğün altında kalan genç hayatını kaybetti Kuşadası'nda göçüğün altında kalan genç hayatını kaybetti

Ecdadımızın tarihe yazdığı bu kahramanlık destanını gelecek nesillere aktarmalı ve yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve memleketimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutlarken, öncelikle vatan topraklarını sonuna kadar savunan ve bu uğurda hayatlarını kaybeden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şanlı ordumuzu, kurtuluş mücadelesi sırasında şehit düşen Kuva-i Milliye Efeleri’ni, bu kutsal topraklara canını armağan eden şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarken gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.