Döviz kurundaki dalgalanmanın ardından mağazasındaki fiyat etiketlerini dolar ve avro tarifelendiren Yılmaz Yapı Market sahibi Abdullah Yılmaz, tepkiler üzerine geri adım attı. Bu uygulamanın bazı ürünler için geçerli olduğunu söyleyen Yılmaz, etiketlerin kaldırıldığını açıkladı.

Döviz kurundaki değişikliler nedeniyle dolar, avro ve altın hızla yükselirken, Efeler’de faaliyet gösteren Yılmaz Yapı Market’in sahibi Abdullah Yılmaz ilginç bir yönteme imza atmıştı.

Fiyat Etiketi Yönetmeliğine göre yasak olmasına rağmen, mağazadaki bazı ürünlerde dolar ve avro üzerinden etiketlendirme yapılmıştı.

Konunun basına yansıması üzerine tepki toplayan iş insanı Abdullah Yılmaz, Aydın Kulis’e yaptığı açıklamada, dolar ve avro ile yapılan fiyat etiketi uygulamasından vazgeçildiğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Aydın Adliyesi'nin acı günü: Genç kadın hayatını kaybetti Aydın Adliyesi'nin acı günü: Genç kadın hayatını kaybetti

Uygulamanın elektronik ürün satan büyük marketlerdeki uygulamanın bir benzeri olduğunu savunan Yılmaz, “İthal ürünlerde yaptığımız bir uygulamaydı. Ben 10 liradan aldığım malı 9 liraya nasıl satarım? Kur saatler içerisinde değişiyor artık. Kurla gelen mallar var. (Dolar ve Avro etiketleri) Bu etiketler birkaç üründe vardı. Onlarda vardı, kaldırdık. Sırf dedikodu olmasın diye kaldırdık. Dedikoduya gerek yok. Tedarik fiyatımız artarsa, sattığımız ürünün de fiyatı artacak. Benim mağazamdaki malların yüzde 20’si zarar ediyor. 100 bin kalem mal varsa, bunun 20 bini zarar ediyor. Artık hesap edemiyoruz.

Tabi hava soğuksa hepimiz üşüyeceğiz. Kalkıp bu memleketten gidecek halimiz yok” dedi.