(İSMAİL ÖRS) Olay, Cuma Mahallesi 203 sokakta Ocak ayında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, C.A.G. aralarında husumet bulunduğu iddia edilen ailenin evinin önünden geçerken tüfekle ateş etti. O sırada evde bulunan aile üyelerinin de aynı şekilde karşılık vermesi sonucu 6 kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.
Yaralılar hastanedeki tedavilerin ardından taburcu edildi.
Olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

YARGILANMALARINA BAŞLANDI
Olayla ilgili 8'si tutuklu 14 şüphelinin yargılanmasına Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
Duruşmaya bazı sanıklar Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katılırken bazıları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

Tutuklu sanıklar arasında yer alan A.G., savunmasında, "Olay günü çalıştığım iş yerinden 16.00 sıralarında döndüm. Sesler duydum. Kalabalığı gördüm. Olay yerine gittim. Ne olduğunu anlamaya çalışırken evinde bulunana A.R.G. bize tüfekle ateş açtı. O sırada ailemden bazı kişiler yaralandı. Yaralılarımızın hayati tehlikesi olabilir diye kendi aracımızla hastaneye gitmek için yola çıktık. 
Kısa bir mesafe gittikten sonra, kardeşim A.C.G., "Bize pusu kurmuşlar" diyerek aracımızdan pompalı tüfek çıkararak dışarıya doğru ateş etti. Kardeşime çok kızdım. O sırada U.B.'nin yanında olan polis de bize ateş etti ve kardeşim yaralandı. 
Bu olayların hepsinin planlanmış olduğu söyleniyor  olay süreleri dikkate alındığında planlamış olmasının mümkün olmayacağı açıktır" dedi.

"ATEŞ ETMEDİM SİLAHI ELİNDEN ALDIM"
Kalabalık gruba doğru ateş ettiği ve bazı kişilerin yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen A.R.G. savunmasında, "Ben kısa süre önce kalp rahatsızlığım nedeniyle ameliyat oldum. U.B. yeğenimin oğlu olur ve beni ziyarete gelmişti. Evimin önünden kamyon geçti ve kamyonun kasasından evime doğru ateş edildi. Bu sırada U. B. 'Vuruldum' dedi. U.B.'nin kardeşi M.B. tüfekle dışarıya doğru 4-5 el ateş etti. Ben tüfeği onun elinden aldım" diye konuştu.

"BANA TÜFEK DOĞRULTTULAR KENDİMİ SAVUNDUM"
A.R.G.'in evine ateş ettiği iddia edilen C.A.G. ise mahkemedeki savunmasında  , "Biz aile olarak geri dönüşüm işi yaparız.  Olay günü hurda almak için yola çıktık. Kamyonun kasasındaydım. A.R.G.'in evinin önünden geçerken M.B. ile U.B.'nin bana tüfek doğrulttuklarını gördüm. Kamyonetin kasasında tüfek vardı. Gittiğimiz yerlerde bazen bize karşı saldırılar olur. Kendimizi savunmak için tüfek hep aracımızda bulunur. O tüfeği alarak kendimi savunmak amacıyla havaya 2-3 el ateş ettim. Daha sonra olaylar gelişti.  Hastane yolunda U.B.'yi gördüm ve bize pusu kurduğunu düşünerek ateş ettim" ifadelerini kullandı.

"BENİ TAKİP EDİYORLARMIŞ"
Silahlı saldırıda yaralılar arasında yer alan U.B., "A.R.G.'nin evine gittim. Kardeşim M.B.  gittiğimde oradaydı.5 dakika sonra silah sesi geldi ve tüfekten çıkan saçmalar nedeniyle kırılan cam parçaları gözüme isabet etti. Yaralandım. Ben A.R.G.'nin evine girdikten kısa bir sonra bu olay oldu. Beni takip ettiklerini düşünüyorum. 
Ambulansta müdahale edildi ama ambulans çıkış yapamadı.Polis memurunun koruması eşliğinde hastaneye gitmek için sokağa çıkarıldım. O sırada yanıma bir araç yaklaştı. Yavaşladı ve kapısı açılarak ateş edildi" şeklinde konuştu.

POLİS MEMURU TANIK OLARAK DİNLENDİ
Olayda kendi koruması altındaki yaralı U.B. ile yanındaki kişilere yönelik karşı grup tarafından açılan ateşe aynı şekilde  karşılık veren polis memuru da mahkemede tanık olarak dinlendi. Polis memuru, "İhbar üzerine olay yerine gittik. Yaralı olan U.B.'yi gördüm. Kafasından kan geliyordu ve havlu sarılıydı. Yaralının ilk müdahalesi ambulansta yapıldı. Daha sonra ambulanstaki görevliler, insan kalabalığı ve araç sayısının çokluğu nedeniyle olay yerinden çıkış yapamadığını yaralı için başka ambulans talep ettiklerini söylediler. Bizden yaralıyı olay yerinin biraz dışına çıkarmamızı istediler. Sorumlu komserime bilgi verdikten sonra yaralıyı ve yanında bulunan 3 kişiyi olay yerinden uzaklaştırdım. Ambulans beklediğimiz esnada yanımıza araç yaklaştığını ve birinin tüfek namlusunu bize doğrulttuğunu gördüm. Takviye ekip çağırmama zaman kalmadan 3 el ateş edildi. Yaralı ve yaralı yakınları, çevrede bulunan vatandaşlar ve kendi can güvenliğim için ateş ettim ve araçtaki bir kişi yaralanmış.  Daha sonra olay yerine takviye ekipler geldi" dedi.


"AVCILIK MERAKIM NEDENİYLE TÜFEK ALMIŞTIM"
Duruşmada savunma yapan sanıklar arasında yer alan ve A.R.G.'nin evinden kalabalık gruba kendisinin ateş ettiğini söyleyen M.B., "Ağabeyim U.B.'nin vurulduğunu gördükten sonra sakladığım tüfeği alarak korkutmak amacıyla dışarıya doğru 3-4 el ateş ettim. A.R.G. ile aynı apartmanda yaşıyoruz. Ameliyat olduğu için yanına gitmiştim. Ben ateş ettikten sonra A.R.G. tüfeği elimden aldı. Tüfeği aldığımdan kimsenin haberi yoktu. Avcılık merakım olduğu için tüfek alarak evin deposuna saklanmıştım" şeklinde konuştu.

4 TUTUKLU TAHLİYE EDİLDİ 
Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, E.G., B.G., A.G. ve M.B.'nin tahliyesine karar verdi. Diğer 4 tutuklu sanığın ise tutukluluk halinin devam edecek. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Untitled-1-Recovered-Recovered-2