Aydın’ın Didim ilçesindeki bir markette, peynirde yaşanan fiyat artışı nedeniyle ürünlere güvenlik çipi takılmaya başlandı. Durumu sosyal medyadan paylaşarak tepki gösteren CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, “Azıcık milletten utanmanız varsa istifa edersiniz” dedi.

Son günlerde üst üste gelen zamlar nedeniyle birçok gıda ürününde fiyatlar tavan yaptı. Süt ve süt ürünleri de yüzde 50’nin üzerinde zamlanan gıda maddelerinden biri oldu. Hem yaşanan fiyat artışı hem alım gücünün düşmesi, marketlerde bazı ürünlere güvenlik çipi takılmasına neden oldu.

Motorin yeniden 23 liranın üzerine çıktı Motorin yeniden 23 liranın üzerine çıktı

Aydın’ın Didim ilçesindeki bir markette kaşar peyniri başta olmak üzere fiyatları yükselen birçok ürüne güvenlik çipi takıldı. Sosyal medya hesabından fotoğrafları paylaşan CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, market çalışanlarının bu ürünlerde hırsızlık olaylarının artması nedeniyle böyle bir yola gittiklerini söylediklerini belirtti.

Duruma tepki gösteren Kılıç, “Memleketi getirdikleri hale bak. Sözün bittiği yerdeyiz. Artık marketlerde fiyatları aşırı yükseldiği için kaşar peynirleri başta olmak üzere birçok gıda ürünlerine güvenlik çipi takmışlar. 4 yıl marketçilik yapmış biri olarak 44 yıllık yaşantımda, böyle bir şey ne duydum ne de denk geldim. Azıcık milletten utanmanız varsa istifa edersiniz. Bitirdiniz ülkeyi. Yazıklar olsun” ifadelerine yer verdi.

Kılıç, “Her şeyin fiyatı artar tamam da, kaşar peyniri, tulum peyniri çalınıyor diyor market çalışanları. İnsanlar yokluktan neler yapar hale geldiler. Normalde çip neye takılır? Yüksek bedelli ürünlere takılır. Bir vatandaş olarak söylüyorum, hepimizin oturup düşünmesi lazım” dedi.