“Vaka sayılarımız zirve yaptı”

Karacasu Kaymakamlığı, ilçedeki son durumla ilgili önemli açıklamada bulundu. Bugüne dek 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, “Koronavirüs sürecinde en zor günü bugün yaşıyoruz. Temaslı ve vaka sayılarımız zirve yapmış durumda” denildi.

Kaymakamlık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Gözden kaçırmayın

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Bir saat daha uzatıldı İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Bir saat daha uzatıldı

“Koronavirüs sürecinde en zor günü bugün yaşıyoruz. Temaslı ve vaka sayılarımız zirve yapmış durumda. İlçemizde her 275 kişiden biri bugüne kadar koronavirüse yakalanmış, 173 kişiden biri de temaslı duruma düşüp karantinaya alınmıştır.

Bugünse ilçemiz Cabi Mahallesinde genç bir kardeşimizi Covid-19 nedeniyle kaybettik. İlçemizde koronavirüs nedeniyle vefat edenlerin sayısı 2’ye çıktı. Artık vakaları ve koronovirüsten ölümleri herkesin önemseyip belirlenen tedbirleri eksiksiz alarak kurallara aksatmadan uyması kaçınılmaz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Belirlenen tedbirleri eksiksiz uygulayalım, filyasyon ekiplerine yardımcı olalım.

Birlikte bu zor günleri el ele kısa sürede aşabileceğimiz umuduyla…”