Aydın  genelinde, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Haziran aydında yapılan denetimde 190 bin 393 araç kontrol edilirken bin 60 araç trafikten men edildi.

Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada, Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 191 bin  393 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 24 bin 522 araca 16 milyon 857 bin 774 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 318 sürücü ve 1060 araç trafikten men edilmiş, 525 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 254 maddi hasarlı, 369 yaralamalı ve 5 ölümlü olmak üzere toplam 628 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 485 vatandaşımız yaralanmış, 5 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

deneti2