Aydın il genelinde orman yangınlarının önlenmesine yönelik önlemler sıkı bir şekilde uygulanıyor.

Bu kapsamda, Aydın İl Jandarma Komutanlığınca orman yangınlarını önlemek adına gerçekleştirilen denetimlerde Efeler, Didim, İncirliova ve Kuşadası İlçelerinde kuralları ihlal eden toplam 28 kişiye cezai işlem uygulandı.

Yapılan açıklamada, "Aydın İl Jandarma Komutanlığınca Orman Yangınlarının Önlenmesine yönelik icra edilen devriye faaliyetlerinde Efeler, Didim, İncirliova ve Kuşadası ilçelerinde 14 şahsa girilmesi yasak ormanlık alana girdiğinden dolayı 8 bin 134 TL, 7 şahsa yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden dolayı 4 bin 67 TL, 5 şahsa temizlik amacıyla kuru ot yakma kabahatinden dolayı 2 bin 905 TL ve 2 şahsa anız yakmak kabahatinden dolayı bin 162 TL olmak üzere toplam 16 bin 268 TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır" denildi.

"HALKIMIZ DUYARLI OLSUN"

Açıklama şöyle devam etti:

"Orman yangınları ile mücadele kapsamında gerek havadan İHA’lar ile gerekse karadan komando ve Jandarma birlikleri ile sürekli kontrol ve denetimlere devam edilecektir. Geçtiğimiz dönem yaşanan üzücü orman yangınlarına sebebiyet vermemek için halkımızın duyarlı olması, anız, bahçe temizliği, piknik ve benzeri sebeplerle ateş yakılmaması önem arz etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla her türlü suçla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir."

jandarma