(İsmail ÖRS)

Olay, 2018 yılında Efeler'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 14 yaşındaki S.Y. ile 9 yaşındaki H.Y. amcası D.E.Y. tarafından farklı zaman ve mekanlarda tacize uğradı.  Küçük çocukların yaşadıkları ise mağdur S.Y.'nin olay tarihinden 3 yıl sonra   yazdığı iddia edilen  'Amcam bana çok kötü bir şey yaptı. Böyle yaşamak istemiyorum. Cennete gitmek istiyorum' notunu annesinin bulması ile ortaya çıktı.

Küçük çocuk annesinin ısrarı karşısında yaşadıklarını anlattı. S.Y., 11 yaşında iken farklı zaman ve mekanlarda  amcası tarafından tacize uğradığını söyledi. S.Y.'nin kardeşi H.Y.'de tam olarak hatırlamadığı tarihlerde amcasının tacize uğradığını belirtti.

Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan şüpheli D.E.Y. savunmasında ailesi ile arasında miras yüzünden anlaşmazlıklar yaşandığını kendisini mirastan mahrum bırakmak için iftira atıldığını söyledi. Şüpheli işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam eden D.E.Y. bir kez daha hakim karşısına çıktı.  Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle duruşmaya katılan şüpheli, savunmasında kendisine yönelik suçlamaları reddetti ve miras yüzünden iftiraya uğradığını tekrar etti. Mağdur çocukların ailesi ise şikayetlerinin devam ettiğini ve yaşanan bu olay nedeniyle mağdurların psikolojik destek aldıklarını belirtti.

İfadelerin ardından savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada şüphelinin her iki mağdura yönelik ayrı ayrı 'zincirleme şekilde çocuğa karşı cinsel taciz' suçundan cezalandırılması istendi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.