Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İbrahim Kazan'ın oğlu Remzi Umut Kazan'ın çektiği 'Barınak' isimli kısa film Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen film festivalinde mansiyon ödülü kazandı.

(Haber: İsmail Örs)

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Motosikletli Yunus Timleri'nde görevli İbrahim Kazan'ın oğlu Remzi Umut Kazan, büyük bir başarıya imza attı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden mezun olan Kazan, bitirme ödevi olarak çektiği ve 'Barınak' ismini verdiği kısa filmini uluslararası çeşitli film festivallerine gönderdi. Bu festivallerde büyük beğeni toplayan ve çeşitli dereceler kazanan Barınak, son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde düzenlenen ve 120 ülkeden 5 bini aşkın kısa filmin yarıştığı Student World Impact Film Festivali'nde son 20 film arasına kalarak finalist oldu ve 'Bilim kurgu' dalında mansiyon ödülü kazandı.

Baba Kazan, "Oğlumla gurur ve onur duyuyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 SPONSOR VE YAPIMCI DESTEĞİ BEKLİYOR

Hayatın döngüsünü konu edinen realist bir filmin senaryosunu yazan Remzi Umut Kazan, yeni projeleri için sponsor ve yapımcı desteği beklediğini ifade etti.

Kazandığı ödülün kendisini mutlu ettiğini ve bundan sonraki projeleri için cesaretlendirdiğini belirten Kazan, "Çok çalıştık çok emek verdik. Danışman hocalarım öğretim görevlisi Fulden Düzakın Yazıcıoğlu ve Araştırma Görevlisi Tolga Barman ile sette görev yapan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Ülkemizi temsil etmek gurur verici" diye konuştu.

BİR SONRAKİ FESTİVALDE JÜRİ OLACAK

Kazandığı başarı sonrası birçok avantaj elde eden Remzi Umut Kazan, bir sonraki Student World Impact Film Festivali'nde jüri koltuğuna oturacak.

Bunun yanında festival yetkilileri, finalist olan 20 kişinin Netflix, Amazon Prime başta olmak üzere birçok buna benzer platformda çalışabilmesi için de referans olacak.

 FİLMİN KONUSU

2033'te Dünya, nükleer bir sızıntı nedeniyle yaşam kaynağının çoğunu kaybetmişti. Yıllar içinde hızla azalan dünya nüfusu insanları küçük gruplar halinde yaşamaya zorlamış ve bu küçük gruplardan biri enerji elde etmek için insanlık dışı bir yol bulmuştu.

Yeraltında yaşayan bu gruba ne olacak, bir kaçış yolu bulabilecekler mi? The Shelter, bu soruların cevabını veriyor.

"Köpük ile Minik" Germencikli çocukları eğlendirdi "Köpük ile Minik" Germencikli çocukları eğlendirdi

SİTEEE-39