Aydın’daki gıda denetimlerinde, sağlığa uygun olmayan üretim yaptığı tespit edilen 31 gıda firmasına 736 bin lira ceza uygulandı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Ağustos ayı içerisinde, gıda satış ve toplu tüketim yerleri ile üretim yerleri denetimlerine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada geçen ay ilde 2 bin 38 gıda işletmesinin denetlendiği belirtilerek, “Ağustos ayında gıda üretim yerlerine 220 adet, gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde ise bin 818 adet olmak üzere toplam; 2 bin 38 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Denetim İzleme Programı, şikayet, Yıllık Denetim Programı, zehirlenme vesaireye istinaden il genelinde toplam 43 adet numune alınmış, yapılan denetim ve alınan numuneler sonucu mevzuata uygun olmayan 31 adet gıda işletmesine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Yem Kanunu gereği 736 bin 917 TL’lik yasal işlem uygulanmıştır” ifadeleri kullandı.

Müzisyenler “Artık ölmek istemiyoruz” diyerek eylem yaptılar Müzisyenler “Artık ölmek istemiyoruz” diyerek eylem yaptılar