banner47
r

Ortaokul Öğrencileri bakanlık projesi kapsamında ADÜ kampüsü ziyaret etti

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ‘2023 EĞİTİM VİZYONU’ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA OKUL DIŞI ÖĞRENME ORTAMLARI PROJESİ İLE HAYATA GEÇEN ‘OKULUM AYDIN PROJESİ’ KAPSAMINDA, ÇAKIRBEYLİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE KAMPÜSÜ GEZEREK ÇEŞİTLİ İNCELEMELERDE BULUNDU.

Ortaokul Öğrencileri bakanlık projesi kapsamında ADÜ kampüsü ziyaret etti
banner68
banner108

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘2023 Eğitim Vizyonu’ çalışmaları kapsamında Okul Dışı Öğrenme Ortamları Projesi ile hayata geçen ‘Okulum Aydın Projesi’ kapsamında, Çakırbeyli Ortaokulu öğrencileri Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde kampüsü gezerek çeşitli incelemelerde bulundu.

Çakırbeyli Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nalan Uğur ve okul öğretmenlerinin gözetiminde ADÜ’de ağırlanan öğrenciler, Tıp Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Teknokent’te incelemelerde bulundu.

Spor Bilimleri Fakültesinde Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Kartal ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Büyükçoban’ın bilgilendirdiği öğrencilere fakülte olanakları ve öğrencilere sağlanan imkanlar anlatıldı. Tıp Fakültesinde Arş. Gör. Dr. Begüm İncedemir Ündey’in bilgilendirdiği öğrencilere, Tıp Fakültesi laboratuvarları ve derslikler gezdirildi. Son olarak ADÜ Teknokent’te incelemelerde bulunan öğrencilere Uzman Yasin Danyal eşlik etti. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde gerçekleştirdikleri gezinin öğrenciler için çok verimli geçtiğini ifade eden Çakırbeyli Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nalan Uğur, üniversiteye gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Proje kapsamında 71 okul dışı öğrenim ortamı, okul dışı öğrenme projesi kapsamında ziyaret edilecek. Öğrencilerin şehrin tarihi, kültürel ve coğrafi bütün zenginliklerini yerinde inceleyemeleri; dersler için yaparak yaşayarak öğrenme metodu ve yerinde eğitim modeli ile bir farkındalık kazanmaları sağlanacak. Eğitimin niteliği ve kalitesinin arttırılması amacıyla başlatılan projeden, Aydınlı öğrenciler yararlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER