banner47

Nazilli Belediyesi’nden Korona virüs ile mücadelede örnek çalışma

NAZİLLİ BELEDİYESİ, YENİ TİP KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BELEDİYE MEYDANI, KOCA CAMİİ ÖNÜ, İSTASYON MEYDANI İLE SALI PAZARININ GİRİŞ VE ÇIKIŞ NOKTALARINA DEZENFEKSİYON STANTLARI YERLEŞTİRDİ.

Nazilli Belediyesi’nden Korona virüs ile mücadelede örnek çalışma
banner68
banner90

Nazilli Belediyesi, yeni tip Korona virüs ile mücadele çalışmaları kapsamında Belediye Meydanı, Koca Camii önü, İstasyon Meydanı ile Salı pazarının giriş ve çıkış noktalarına dezenfeksiyon stantları yerleştirdi.

Yeni tip Korona virüs ile mücadelede sergilediği örnek çalışma ile vatandaşların takdirini toplayan Nazilli Belediyesi, insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlara dezenfeksiyon stantları yerleştirdi.

İlçenin en kalabalık alanlarından biri olan Salı Pazarı’na giderek vatandaşlara stantları tanıtan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Pazaryerlerimiz, vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını karşıladığı önemli temin noktalarından bir tanesi. Ayrıca insan yoğunluğu en fazla olan noktalardan bir diğeri. Bu alanlarda hijyenin sağlanması, bölgenin dezenfekte edilmesi belediyemiz tarafından sağlanıyor. Pazar alanımız kurulmadan önce dezenfekte edildiği gibi aynı işlem açıldıktan sonra da devam etmektedir. Pazarımızın kurulduğu zaman zarfında da vatandaşlarımızın ve esnafımızın el hijyeninin sağlanması amacıyla da dezenfekte sıvılarımızı özel hazırlanan aparatlara monte edilmiş vaziyette vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Tüm vatandaşlarımızın bu noktada büyük bir hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Pazarımızın giriş, çıkış ve orta noktalarında dezenfeksiyon stantlarımız mevcut” diye konuştu.

Belediye Meydanı, Koca Cami önü, İstasyon Meydanı ile Salı pazarının giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilen stantların kişisel hijyenin sağlanması ve halk sağlığının korunması noktasında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Özcan; “Hem esnafımız hem de vatandaşlarımız bunları kullandıkları sürece hem kendi sağlıklarını hem de sevdiklerinin sağlığını koruyacaklardır. Zor ve hassas dönemlerden geçiyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle hijyen kurallarına dikkat etmelerini önemle rica ediyorum” sözlerini kaydetti.

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER