banner47

Koçarlı esnafı kapalı olduğu sürece kira ödemeyecek

KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN’DAN, KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ÖNEMLİ BİR ADIM GELDİ. KAPLAN, BELEDİYE KİRACILARININ KİRA ÖDEMELERİNİ KAPALI OLDUKLARI SÜRE BOYUNCA ALINMAYACAĞINI DUYURDU.

Koçarlı esnafı kapalı olduğu sürece kira ödemeyecek
banner68
banner90

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’dan, Korona virüs ile mücadele kapsamında önemli bir adım geldi. Kaplan, belediye kiracılarının kira ödemelerini kapalı oldukları süre boyunca alınmayacağını duyurdu.

Korona virüs ile mücadele kapsamında tüm yurtta üst düzey tedbirler alındı. Bu süreçte esnafın ekonomik anlamda zarar görmemesi adına önemli bir adım atıldı. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerinden kira ödemelerinin kapalı oldukları süre boyunca alınmayacağını ve kira sözleşme sürelerinin kapalı kaldığı sürece uzatılacağını belirtti.

Başkan Kaplan, yaptığı açıklamada; “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımız inancındayım. Bu anlamda Belediye Başkanı olduğum bu güzide ilçemizde esnafımızın zorlu süreçten en az zararla çıkması için bu uygulamayı hayata geçirme kararı aldık. Faaliyet gösteren kiracı esnafımıza da kira ödemeleri konusunda esneklik sağlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER