banner47

Aydın’da yangın; Makilik alanda başlayan yangın ormana doğru ilerliyor

Aydın’ın Nazilli İlçesi Yakınlarında Makilik Alanda Yangın Çikti. Şiddetli Rüzgarın Etkisi İle Hızla Ormanlık Alana Doğru İlerleyen Yangını Söndürmek İçin Ekipler Bölgeye Hareket Etti. Havadan Müdahale Edilemeyen Yangın Olumsuz Hava Şartlari Nedeniyle Büyük Tehlike Oluşturuyor.

Aydın’da yangın; Makilik alanda başlayan yangın ormana doğru ilerliyor
banner68

Aydın’ın Nazilli ilçesi yakınlarında makilik alanda yangın çıktı. Şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla ormanlık alana doğru ilerleyen yangını söndürmek için ekipler bölgeye hareket etti. Havadan müdahale edilemeyen yangın olumsuz hava şartları nedeniyle büyük tehlike oluşturuyor.

Yangın saat 22:30 Nazilli’ye bağlı Kırsal Toygar mahallesi ile Esenköy mahallesi arasındaki makilik alanda başladı. Henüz nedeni belirlenemeyen yangın rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüdü. Ulaşımın da güç olduğu yangını söndürmek için Orman Yangını söndürme ekipleri hemen bölgeye sevk edildi.

Nazilli, Bozdoğan ve Karacasu arasında kalan Karıncalıdağ’da bulunan büyük ormanlık alana doğru hızla ilerleyen yangını söndürmek için ekipler çalışmalarına başladı. Ancak yangına havadan müdahale edilememesi ve havanın aşırı rüzgarlı olması yangının daha da büyüme riskini arttırıyor. Şu anda yangın ve söndürme çalışmaları devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER