Aydin Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren Ayter AŞ aracılığıyla antik kent kazı çalışmaları için maddi destek sağlanmasını öngören protokol imzalandı.

Vali Hüseyin Aksoy ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer'in katılımıyla Germencik ilçesi Magnesia Antik Kenti'nde düzenlenen törende imzalanan protokolle 1 milyon 225 bin liralık destek sağlanacak.

Törende konuşan Aksoy, kazı alanlarına destek olmak amacıyla sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Aydın genelinde arkeolojik çalışma yapılan 19 alan olduğunu belirten Aksoy, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin en yaygın çalışma yapılan illerinden biri Aydın. Temennimiz, yapılan çalışmalarla kültürü turizmle buluşturarak ekonomik anlamda daha fazla katkıyı hem ülkemize hem ilimize kazandırabilmek. Kazı başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kültürel değerlerin kazılarak turizme kazandırılması konusunda geçmişte olduğu gibi bugün de bundan sonra da büyük bir kararlılıkla çalışmalarımız devam edecek."

Vali Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Efeler Kaymakamı İlker Arıkan, Germencik Kaymakamı Turgay Gülenç, Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci ile birlikte kazı alanını gezerek Kazı Başkanı Doç. Dr. Görkem Kökdemir'den bilgi aldı.

site2-3

Büyükşehir Belediyesi’nden Ata'ya Saygı Konseri Büyükşehir Belediyesi’nden Ata'ya Saygı Konseri