banner47

Yüksel Yalova’dan soruşturma açıklaması

Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, eski Bakanlardan Yüksel Yalova, ‘Bir Ses Bir Nefes Yunus Emre’ gösterisinde kadın semazen gösterisi ve şamanizme dair figürler yer alması nedeniyle hakkında açılan soruşturmayla ilgili Aydın Kulis’e açıklama yaptı.

Yüksel Yalova’dan soruşturma açıklaması
banner68
banner108

(Naci ERİŞ)

Kendisine henüz bir tebligat yapılmadığını ancak soruşturmanın doğru olduğunu söyleyen Yalova, “Soruşturma açılması konusunda Rektör yetki sahibidir. Bana ulaşan bir belge yok ancak haberi yapan gazeteci arkadaş haberi doğrulattığını bana söyledi” dedi.
Böyle bir soruşturma karşısında sizin tavrınız ne olur sorusuna yanıt veren Prof. Dr. Yüksel Yalova, “Ben, hukuki tavırdan yana olurum. Soruşturma başlatılmışsa, görevlendirilen arkadaş sorularını sorar, ben de ona göre yanıtımı veririm” ifadelerini kullandı.
Yalova, “Daha önce İstanbul’da kadın semazenler tartışma konusu olmuştu. Siz içerikte yanlışlık olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna, “İstanbul’da ne olduğunu bilemem” sözüyle yanıt verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MELTEM  BÖLÜK
MELTEM BÖLÜK - 1 ay Önce

21. Yüzyılda hâlâ kadın semazen ve Şamanizm içerikli görseller var diye soruşturma açılıyorsa yazık bize...30. yüzyıla da gelsek beyinler gelişmez.Hani biz mozayik değil miyiz? Hani hain olmayan her görüşe her düşünceye saygılıydık.Ben proğramı izledim,beni rahatsız eden,inciten bir şey görmedim.Renkliydi diye düşündüm.

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139