banner47

Yüksek et fiyatlarına karşı ilk çözüm: Üreticiye destek

Aydın'ın Efeler ilçesinde kasaplık yapan Levent Yelgen, et fiyatlarını eleştirmeden önce çiftçinin durumunu anlamak gerektiğini söyledi.

Yüksek et fiyatlarına karşı ilk çözüm: Üreticiye destek
banner68

Efeler'de uzun yıllardır kasaplık yapan Levent Yelgen, son dönemde artan girdi maliyetleri nedeniyle et fiyatlarında yükselme olduğunu söyledi. Yelgen, "Çiftçi zor durumda. Üretici  zor durumda. Hayvan yetiştirmenin maliyeti çok yükseldi. Yem fiyatları her ay artıyor. Yemi kendiniz üretseniz de kurtarmıyor. Tarlayı süreceksiniz işçi maliyetleri yüksek. Mazot sürekli  zamlanıyor. Kuraklık var. Bunun gibi bir sürü girdi kalemindeki artış çiftçinin belini büküyor" diye konuştu.

"SADECE TEZGAH FİYATLARINI ELEŞTİRMEK DOĞRU DEĞİL"

Hayatın her alanında artan enflasyonun herkesi zor durumda bıraktığını ifade eden Yelgen, "Vatandaşlar sadece tezgahtaki fiyatlara bakarak eleştiri de bulunuyor.  Zamların kaynağını anlamak lazım. Et fiyatları için de çözüme üreticiye destek olarak başlamak lazım. Girdi maliyetleri azalırsa üretim artar. Üretim artarsa fiyatlar düşer. Tek bir ürün üzerinden ekonomiyi anlamaya çalışmak doğru olmaz. Şu an kimse kazanmıyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139