banner47

Yoğun yağış nedeniyle pamuk hasadına ara verildi

Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, yoğun yağış alan bölgelerde pamuk hasadına bir gün ara verildiğini açıkladı. Kendirlioğlu, "Islanma nedeniyle hasada ara verdik ancak yağmurdan kaynaklı kalitesizlik olacağını düşünmüyoruz"dedi.

Yoğun yağış nedeniyle pamuk hasadına ara verildi
banner68
banner108

Aydın'da dün etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle bir çok bölgede çatı uçması, ağaç devrilmesi ve benzeri olaylar meydana geldi. Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, tarımsal anlamda il genelinde büyük bir hasar yaşanmadığını, sadece ürünün ıslanması nedeniyle pamuk hasadına bir günlük ara verildiğini söyledi.
Kendirlioğlu, "Yoğun yağıştan dolayı pamuk toplamasına bir gün ara verdik yağmur alan bölgelerde. Dün yağan yağmur pamukta ıslanmaya neden oldu.  Ancak yağmurdan kaynaklı kalitesizlik olacağını düşünmüyoruz. Yağmur almayan ilçelerimizde bugün öğleden sonra hasadımıza devam etmeye başladık. Ay sonuna kadar yüzde 95 oranında hasadı tamamlamış oluruz" dedi.
"DAĞ MEYVELERİNİN YAĞMURA İHTİYACI VARDI"
Zeytin ve kestane gibi ürünlere ise yağışın yararlı olacağını belirten Kendirlioğlu, "Yağışın zeytine yararlı olacağını  düşünüyoruz. Özellikle tarımsal kuraklığın olduğu bu dönemde kestane gibi dağlarda yetişen meyvelerimizin de yağmura ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaç bir nebze olsun karşılanmış oldu" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139