banner47

Yılbaşı öncesi internetten alkol satışına dikkat!

Türkiye’de son günlerde 42 kişi sahte alkolden yaşamını yitirdi. Yaşanan ölümlere yasak olmasına rağmen internet ortamında satılan alkol türevlerinin neden olduğu öğrenildi.

Yılbaşı öncesi internetten alkol satışına dikkat!
banner68

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kararıyla 1 Ekim 2020'den bu yana etil alkol, metil alkol ve benzeri alkol türevlerinin evsel kullanım için satışı yasaklandı.

Yasak olmasına rağmen alkol türevi ürünlerin hiçbir belge ve uyarı olmadan internet ortamında satışının yapıldığı görüldü. Sahte içki yapmak isteyenlerin internet ortamında kolayca satın aldığı alkol türevlerinin kargoyla teslim edildiği gözlendi.

5 LİTRESİ 270 LİRADAN ALICI BULUYOR

Edinilen bilgiye  göre, İnternette çok sayıda ilanda satışa sunulan alkol türevleri, 5 litresi 270 liradan alıcı buluyor. İnternet ortamında satışlar da online olarak kredi kartıyla gerçekleştiriliyor. İlanlarda 'indirim', 'Tüm siparişinize yetecek anason ücretsiz', 'Anason hediye' gibi ifadeler yer alıyor.

Sosyal medya, internet ortamında web siteleri ve telefonlarda yer alan yazışma uygulamaları aracılığıyla alkol satışının sıklıkla gerçekleştirildiği fark edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139