banner47

Tırpan operasyonu Aydın’a uzandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) ekiplerince, suç örgütlerine yönelik Aydın’ın da aralarında olduğu 27 ilde eş zamanlı "Tırpan" adlı operasyon başlatıldı.

Tırpan operasyonu Aydın’a uzandı
banner68
banner108

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) ekiplerince, suç örgütlerine yönelik 27 ilde eş zamanlı "Tırpan" adlı operasyon başlatıldı. Operasyon, 13 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temin eden 28 suç grubuna yönelik gerçekleştiriliyor. 
Operasyonla ilgili yapılan açıklamada, "İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Mersin, Muğla, Aydın, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Çanakkale, Denizli, Düzce, Elazığ, Gaziantep, Karabük, Konya, Malatya, Mardin, Rize, Samsun, Şanlıurfa ve Tekirdağ olmak üzere 27 ilde 13 organize suç örgütü ile söz konusu örgütlere silah temin ederek "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçunu işleyen 389 hedef şahsa yönelik 'Tırpan' adı verilen eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.  
Yapılan adreslerde çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 02:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139