banner47

Tezgahın yıldızı kekik ve altın otu oldu

Koronavirüs salgınının devam etmesi ve havaların soğumasıyla, kış çaylarına ve bağışıklık güçlendirici ürünlere rağbet arttı. Özellikle kekik ve altın otu tezgahta ilgi görenler arasında. 

Tezgahın yıldızı kekik ve altın otu  oldu
banner68

Uzun süredir dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınından korunmak isteyen vatandaşlar, havaların soğumasıyla bağışıklık güçlendirici ürünlere daha fazla ilgi göstermeye başladı. Aktarlar, kekik, ıhlamur, adaçayı gibi ürünleri tezgah önüne çıkardı. 
Aydınlı aktarlar, en çok tercih edilen ürünlerin ıhlamur, kekik, adaçayı, zencefil ve zerdeçal olduğunu söyledi. Özellikle yağının maskelere sıkılması ve virüsten koruma özelliği nedeniyle kekiğin fazla talep edildiği belirtildi.
ALTIN OTU DA YOK SATIYOR
İdrar yolları ve üşütmeye de iyi geldiği söylenen altın otunun da tezgahta ilgi gördüğünü söyleyen aktarlar, “Yaz aylarında da koronavirüsten dolayı talep çoktu. Ancak havaların soğuması nedeniyle daha da arttı. Altın otu da ilgi gören ürünlerimiz arasında. Özellikle idrar yollarına, üşütmeye iyi geldiği biliniyor. Altın otunun bir demeti 5 liradan satılıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER