banner47

Savaş: Atatürk’ü minnetle, saygıyla yad ediyorum

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan TBMM KİT Komisyonu Başkanı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edeceğiz” dedi. 

Savaş: Atatürk’ü minnetle, saygıyla yad ediyorum
banner68

Savaş’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83’üncü yıl dönümünde, minnetle, rahmetle ve saygıyla yâd ediyorum.
Liderliğiyle, mücadelesiyle, ferasetiyle, ülkemize kazandırdıklarıyla aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamalı, gelecek nesillerimize anlatmalı; yaşanan tüm zorluklara karşı verilen destansı mücadelenin izinde geleceğimizi aydınlatmalıyız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, aziz milletimiz, azim ve kararlılıkla, 1919 yılında milli mücadelemizin meşalesini yakmış, büyük fedakârlıklarla, cansiperane bir şekilde vatan topraklarımıza sahip çıkmış; bu büyük zaferimizi 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerimle, vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile istiklal ve istikbalimiz uğruna mücadele eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER