banner47

Mustafa Savaş'tan 'Anneler Günü' mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 'Anneler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mustafa Savaş'tan 'Anneler Günü' mesajı
banner68
banner108

Savaş, yazılı yayınladığı mesajında  şu ifadeler yer aldı:

Sevginin, şefkatin, merhametin, fedakârlığın en güzel ve özel örneği anneliktir. Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerine konu olmuş olan “Cennet, annelerin ayakları altındadır.” ifadesi anneliğin ne kadar yüce bir anlam taşıdığının en anlamlı özetidir.

Anneler, nesilleri yetiştirmede kilit rol oynar, aile birliğinin tesis edilmesini sağlar. Sağlıklı ve mutlu yuvaların yapı taşı annelerdir.

Büyüklere hürmeti temel alan bir medeniyetin mensubu olarak özellikle annelerimizi üzecek her türlü davranıştan kaçınmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Bilakis annelerimize hayatımızda ne kadar önemli bir yerde olduğunu hissettirmeli, onları el üstünde tutmalıyız. Biliyoruz ki anne, evlatlarının en kıymetli sığınağıdır.

Tam kapanma sürecinin yaşandığı, Kovid-19 pandemisi ile mücadele ettiğimiz bugünlerde, belki de anne özlemiyle yaşıyoruz. Ancak sadece bugün değil, her gün annelerimize olan sevgimizi, muhabbetimizi hissettirmemiz için bir vesile. Sabırla ve metanetle zor günleri atlattığımızda; annelerimizin ellerine koşacak, onlara kucak dolusu sevgimizle sarılacağız.

Şehitlerimizin kıymetli emanetleri olan şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, ahirete irtihal etmiş annelerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER