banner47

Milyoner'de Afrodisias sorusu

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV’de ekrana gelen 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli programa katılan yarışmacı Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alan Afrodisias Antik Kenti'yle ilgili yöneltilen "Günümüzde hangisinin sınırları içerisindedir?” sorusuna yanlış yanıt vererek elendi.

Milyoner'de Afrodisias sorusu
banner68
banner108

7'den 70'e büyük bir ilgiyle uzun yıllardır takip edilen “Kim Milyoner Olmak İster?” isimli yarışma programında geceye “Afrodisias Antik Kenti günümüzde hangisinin sınırları içerisindedir?” sorusu damga vurdu.

Yarışmacı kendisine yöneltilen soruya yanlış yanıt vererek elendi.

İşte yarışmaya damga vuran soru ve şıkları:

Afrodisias Antik Kenti günümüzde hangisinin sınırları içerisindedir?

A-) İzmir’in Selçuk ilçesinin

B-) Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin

C-) Aydın’ın Karacasu ilçesinin

D-) Antalya’nın Korkuteli ilçesinin

AFRODİSİAS ANTİK KENTİ NEREDE?

Ülkemizin en önemli tarihi değerlerinden biri olarak öne çıkan Afrodisias Antik Kenti, Ege Bölgesinin en güzel illerinden biri olan Aydın’ın Karacasu ilçesi sınırları içerisinde misafirlerini karşılamaktadır. Tüm ihtişamıyla Karacasu'da konumlanmış olan Afrodisias Antik Kenti Geyve Mahallesinde misafirlerine merhaba demektedir.

Özellikle de bir doğa harikası olan Dangalaz Çayının bulunduğu vadide konumlanmış olması antik kente ayrı bir güzellik katmaktadır. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 600 metre yükseklikte olan bir plato üzerinde yer almakta olan Afrodisias Antik Kentine ulaşım son derece rahat bir şekilde sağlanabilir niteliktedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139