banner47

Köşk’te doğalgaz projesi, Belediye Meclisi’nden geçti

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına yaptığı başvurular sonucunda Köşk’te hayata geçirilecek doğal gaz projesi için Köşk Belediyesine başvuruda bulunan Enerya Aydın Gaz Dağıtım A.Ş’nin Köşk’e doğal gaz yatırım ile ilgili talepleri, Köşk Belediye Meclisinin Kasım ayı olağan meclis toplantısında görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Köşk’te doğalgaz projesi, Belediye Meclisi’nden geçti
banner68

Enerya Gaz Dağıtım A.Ş.’nin mevcut gaz hattının Aydın – Nazilli güzergâhında doğu-batı yönünde düşünüldüğünde Büyük Menderes Nehri’nin karşı tarafından olması sebebiyle ilk önce terfi hatlarının kurulacağını müjdeleyen ve doğal gaz yatırımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler; “Hemşehrilerimizin sabırsızlıkla beklediği doğal gaz yatırım projesinin çok yakında başlayacağını buradan müjdelemek istiyorum. İlk önce terfi hatlarının kurulmasıyla başlayacak olan projede 2022 Nisan ayında ilçemizde doğal gaz için ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. Gaz hattının ilçenin güneyinde geçmesi sebebiyle ilk önce karayolunun alt kısmında yer alan Altıeylül ve Serdaroğlu Mahallesinin kullanımına sunulması bekleniyor. Sonrasında Çarşı ve Soğukkuyu Mahallelerinin doğal gaz çalışmasıyla ilçemiz doğal gaz rahatlığına kavuşacak.” diye konuştu.

Köşk’te yaşayan vatandaşların doğal gaz kullanım rahatlığı için belediye olarak yapılması gereken tüm çalışmaların ivedilikle ve özveriyle yapacaklarının altını çizen Başkan Güler, bu günlerde devam eden elektrik tellerlinin yer altına alınmasıyla ilgili Eneri Nakil Hattı Çalışmasıyla birlikte beraber sürdürülerek iki proje sonrasında kilitli parke taşı döşeme ve yol yenileme çalışmalarının yapılacağını, böylelikle ortaya çıkan maliyetin azaltılacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER