banner47

Konut fiyatlarında en fazla değer artışı Aydın’da

İkinci El Konut Piyasası Raporu’na göre Aydın, ev fiyatlarında yıllık değer artışı en yüksek olan il oldu. Şehirde ortalama konut satış fiyatı ise, 666 bin 366 lira olarak açıklandı. 

Konut fiyatlarında en fazla değer artışı Aydın’da
banner68

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com işbirliği ile hazırlanan 2021 yılı 3’üncü çeyreğine ilişkin “İkinci El Konut Piyasası Raporu” açıklandı. 
2021 yılının 3’üncü çeyreğinde konut satış adedi ve ikinci el konut satış adedi, geçen çeyreğe göre yüzde 37 arttı. En fazla konut satışı olan iller içerisinde en fazla stok adedi İstanbul’da bulunurken, yıllık değer artışı en yüksek olan iller ise sırasıyla Aydın, Muğla ve Balıkesir oldu.
BİR YILDA YÜZDE 59 ARTIŞ YAŞANDI 
Rapora göre, en fazla konut satışı gerçekleşen 50 il içerisinde en fazla değer artışı olan iller sırasıyla Aydın, Muğla ve Balıkesir oldu. Aydın’da konut fiyatlarında yıllık değer atışı yüzde 59, ortalama metrekare satış fiyatı 5 bin 156 TL olarak belirlendi. 
Muğla’da da konut fiyatları son bir yılda yüzde 55 artış gösterdi, ortalama metrekare satış fiyatı 9 bin 277 TL. 
Balıkesir’de ise konut fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 45 ve ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 67 TL. 
Türkiye genelinde konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu iller ise sırasıyla Muğla, İstanbul ve Aydın oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER