banner47

Geleceğin öğretmenlerinden örnek proje

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, harçlıklarından artırdıkları paraları bir araya getirerek kitap bağışında bulundu. Öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi, takdir topladı.

Geleceğin öğretmenlerinden örnek proje
banner68

ADÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde eğitim alan öğrenciler, Doç. Dr. Hatice Altunkaya’nın öğretim görevlisi olduğu ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Bu kapsamda öğrenciler, Yenipazar Cumhuriyet Ortaokulu’nun taşımalı eğitimle öğrenimini sürdürdüğünü ve okulun bir odasını kendi imkanlarıyla kütüphane dönüştürdüklerini öğrendi. Kütüphanede henüz hiç kitap bulunmadığını da tespit eden gençler, öğretim görevlisi Altunkaya ile birlikte bir proje gerçekleştirmeye karar verdi.

Türkçe öğretmeni adayı olan öğrenciler, harçlıklarından artırdıkları paraları bir araya getirerek Yenipazar Cumhuriyet Ortaokulu için 200 kitap topladı. ADÜ Rektörlüğü’nce tahsis edilen araçla okula giden gençler, çocukların yaşlarına uygun kitapları teslim etti.

Ortaokul öğrencileri, kütüphanelerine gelen kitapları merak ve sevinç içinde karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139