banner47

Geleceğin mühendisleri Ege Gaz Beton tesislerini gezdi

Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde 2017 yılında üretime başlayan ve sektörün önde gelen firmalarından olan Ege Gaz Beton, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerini üretim tesisinde ağırladı.   

Geleceğin mühendisleri Ege Gaz Beton tesislerini gezdi
banner68

Aydın’ın Söke ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Ege Gaz Beton, tecrübeli kadrosuyla ADÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 4’üncü sınıf öğrencilerini bir araya getirdi. 
İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Özlenen Alcı ile Ege Gaz Beton firmasının birlikte düzenlediği organizasyon kapsamında, Ege Gaz Beton’un Söke OSB’deki fabrikasını ziyaret eden 28 üniversite öğrencisi, firmanın üretim tesisini gezerek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 
Yenilikçi ve çevreci yaklaşımıyla sektörde öncü olan firma, gençlere inşaat sektörü ve inşaatlarda gaz beton kullanımı hakkında önemli bilgiler sundu. 
Ziyarete ilişkin açıklama yapan Ege Gaz Beton Genel Müdürü Haşmet Gönül, “Adnan Menderes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerini fabrikamızda ağırladık. Çok da memnuniyet duyduk. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Gelecekte mesleklerinde kullanacakları materyaller hakkında onlara doğru bilgi verip, doğru şekilde maliyet hesaplarını gösterdiğimizde ciddi anlamda olumlu geri dönüş sağlar. Bu çalışmaları sık sık gerçekleştirmek istiyoruz. İnşaatla ilgili diğer bölümlere de bilgilendirme çalışmaları yapmak istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER