banner47

Fiyatlar yarı yarıya düştü: Herkes oraya akın etti

Aydın'ın Efeler ilçesinde kurulan hayvan pazarı Kurban Bayramı arifesinde vatandaşların akınına uğradı. Hayvan üreticileri, fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Fiyatlar yarı yarıya düştü: Herkes oraya akın etti
banner68

Efeler'de kurulan canlı hayvan pazarı Kurban Bayramı arifesinde vatandaşların akınına uğradı. Pazar içerisinde yer kalmadığı için pazar alanının dışında hayvanlarını satmak isteyen vatandaşlar yan yollarda uzun kuyruklar oluşturdu. Efeler Belediye'si ekipleri ise vatandaşlara sık sık maske ve mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

HAYVAN ÇOK SATIŞ YOK

Fiyatların yarı yarıya düşmesine rağmen satışların oldukça düşük olduğundan dert yanan üreticiler, bu yıl zarar ettiklerini belirtti.

Küçükbaş hayvan üreticisi Sinan Yaman, "Geçen haftaya göre küçükbaş hayvan fiyatları 500 Lira kadar düştü. Gene de alım yok. Çok fazla hayvan var ama alan yok. Zarar ediyoruz" dedi.

Büyükbaş hayvan üreticisi Erol Çatıkkaş ise, "Fiyatlar dibe vurdu. Ne alan var ne satan. Bir çuval yem 150 Lira. Vatandaş ucuza almak istiyor ama maliyetler çok yüksek. Bu kadar hayvan elimizde kalırsa çok büyük zarar ederiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER