banner47

Eşinden kalan iş yerini tek başına ayakta tutuyor

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan Sıdıka Kürekçi, hayatını kaybeden eşinden kalan iş yerinden elde ettiği gelirle geçimini sağlıyor. Kürekçi, "Kadınlar elinden ne iş geliyorsa ona sarılsın" dedi.

Eşinden kalan iş yerini tek başına ayakta tutuyor
banner68

(İSMAİL ÖRS) Efeler'de yaşayan 50 yaşındaki Sıdıka Kürekçi, bir yol önce hayatını kaybeden eşi Turgut Kürekçi'den kendisine kalan iş yerinde çalışarak geçimini sağlıyor. Hırdavat malzemelerinin satışını yapan ve antika mutfak eşyalarının tamiratını yapan Kürekçi, işini çok sevdiğini ifade etti. 
Kürekçi, "Eşime yardım etmek amacıyla iş yerine gidip geliyordum. Onu izleyerek ve  küçük yardımlar ederek işi öğrendim. Şimdi tek başıma iş yerini idare ediyorum. Hem satış yapıyorum hem de antika mutfak eşyalarını tamir edebiliyorum" diye konuştu.

 "KADINLAR KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMALI"
Kadınlara bazı tavsiyelerde bulunan Kürekçi, "İş yerimde birçok mutfak eşyası tamir ediyorum. Çaydanlık, tencere, antika sinilerin hem tamirini yapıyorum hem de kalaylıyorum. Bıçak biliyorum. Vatandaşlar hayat pahalılığı nedeniyle eşyalarını daha çok tamir ettirme yoluna gidiyor. Bazıları da kullanmak yerine bakımını yaptırdıktan sonra hatıra olarak saklıyor. Ben eşimi çok seviyordum. Ne yazık ki hayatını kaybetti. Şimdi bu iş yerini idare ediyorum. Kimseye muhtaç değilim. Kadınlar kendi ayakları üzerinde dursunlar. Elinden ne iş geliyorsa dört elle sarılsınlar. Helalinden kazanç için yaşasınlar ve çok çalışsınlar. Başarılı olacaklar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol Develi
Erol Develi - 1 ay Önce

Bu abladan bağ budama makası aldım.1-2 kullanmada emniyete geçmedi.tekrar dükkana geldim bu kez rahmetli beyi vardı.sizden aldım 1-2 gün kullanmaya bozuldu dedim.aldi komple açtı uğraştı mengenede güzelce yaptı teslim etti.bir lirada ilave istemedi.hala kullanıyorum.Allah razı olsun.15 gün sonra yine bıçak almak için gittiğimde abinin rahmetli olduğunu öğrendim.cok üzüldüm.mekanı cennet olsun.

Mehmet Gemicioğlu
Mehmet Gemicioğlu - 1 ay Önce

Helal olsun

SIRADAKİ HABER