banner47

Eşin 23 Nisan’ı kutladı

Aydınlı İş İnsanı Rıdvan Eşin, 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda çocukların bayramını kutladı.

Eşin 23 Nisan’ı kutladı
banner68

Eşin, mesajında şu sözlere yer verdi:

Allah yeryüzünde yarattığı tüm çocukları İslam fıtratı üzerine dünyaya getirir. Bu yüzden hangi ırktan, hangi dinden, hangi renkten, hangi dilden, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm çocuklar taşıdıkları bu masumiyet sebebiyle, nurlu ve nur yüzlü olurlar. Onların ne kalbinde, ne ruhunda, ne de bedenlerinde zerre kötülük bulunmaz.

İnsanın melek olduğu çocukluk döneminde bulunan çocuklarımızın nurunu söndürmeyelim. Gerçek evlat sevgisi, sadece çocuğa dünyada iyi bir konum ve kariyer sağlamak değil, aynı zamanda ahiretini de ihya etmeye yönelik çaba sarf etmektir.

Çocuklarımızı hayata hazırlarken, onların topluma millete, devlete, ümmete, hayırlı bir birey olarak yetişmesi için elimizden geleni gayreti sarf etmeli, onlara sevgi, saygı, ahlak, edep, muhabbet gibi erdemleri öğretmeliyiz. Çocuklarımızın bizlere getirdiği okul karneleriyle değil, onların diğer insanlara karşı gösterdikleri nezaket ve yaptıkları hayırlı işler ile gururlanmalıyız.

Yeryüzündeki tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, Rabbimden hepsine O’nun razı olacağı bir ömür ve iki cihan saadeti dilerim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER