banner47

Eğitim-Bir-Sen Ankara’da eylem düzenleyecek

Eğitim-Bir-Sen Aydın 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Abbak, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sunulan zam teklifinin beklentileri karşılamadığını belirterek Ankara’da eylem düzenleyeceklerini duyurdu. 

Eğitim-Bir-Sen Ankara’da eylem düzenleyecek
banner68

Memur ve memur emeklisinin zam oranının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde ikinci toplantı yapıldı. Hükümetin memur zammı teklifi belli oldu. Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada, "2022 yılı ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı. 2023 ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı" teklifini sundu.
Devam eden süreçte sunulan zam teklifinin beklentilerini karşılamadığını belirten Eğitim-Bir-Sen Aydın 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Abbak, Ankara’da konuyla ilgili bir eylem düzenleyeceklerini duyurdu. 
Abbak, “Yönetim Kurulu ve ilçe temsilciliklerimizle planlama yaparak görüşmede bulunduk. 19 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’da Ankara’da düzenleyeceğimiz eyleme davetlisiniz. Eylemimize katılımlarıyla güç katmak isteyen üyelerimizin 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 10:00'a kadar başkanlarımıza/temsilcilerimize bildirmeleri önemle duyurulur” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER