banner47

Efeler Hanımevi açılışına büyük ilgi

Efeler Belediyesi’nin Zafer Mahallesi’nde hizmete sunduğu ‘Efeler Hanımevi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı. Burada konuşan Belediye Başkanı Atay, “Kadınlarımızın sosyalleşebileceği bir alan yarattık” dedi. 

Efeler Hanımevi açılışına büyük ilgi
banner68

Efeler Belediyesi, Aydın’da bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Efeler Hanımevi’ için açılış töreni düzenledi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kadınlarım hem sosyalleşebileceği hem de çocuklarıyla zaman geçirebileceği bir alan oluşturduklarını söyledi. 
Konuşmasında kadınlara seslenen Atay,  “Bir ailenin ana çatısını belirleyen siz kadınlarımız mutlu olduğunuz sürece bu toplumu kimse yıkamaz. Buraya hanımlarımızın zaman geçirebilecekleri, çocuk bahçesinde çocuklarını oynatabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, televizyon izleyebilecekleri, sosyalleşebileceği bir alan yarattık. Sizler bu toplumun mihenk taşısınız” dedi. 
“HANIMEVİNİ AÇMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ”
Başkan Atay’ın ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Halktan aldıkları yetkiyi, yine arkalarına halkın gücünü alarak güçlü bir şekilde hizmete dönüştürmelerini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Zafer Mahallesi Muhtarımız, sayın başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür etti, övgüyle anlattı. Bundan gurur duyuyoruz. El ele verdiğimiz sürece önce yerel yönetimlerde başlayan bu başarılı yolculuğu inşallah Türkiye’de büyük iktidarla taçlandıracağız. Bugün hanımlarımızın Zafer Mahallesi’nde gelip sohbet edebileceği, çocuklarıyla beraber vakit geçirebileceği ve sosyalleşeceği ve dayanışma içinde daha güçlü olacağı, güzel, anlamlı bir hizmeti, Hanımevi’ni açmaktan çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.  
Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, hep birlikte kurdele kesti. 
Daha sonra Hanımevi’ne girerek dolaşan heyet, kadınlarla sohbet ederek proje hakkında konuştu. Mahalledeki kadınlar, proje için Efeler Belediyesi’ne teşekkür etti. 
Açılışa, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve CHP PM Üyesi, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın yanı sıra CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER